H-TOP (jednotka rady Roof-top)

011_rooftop_carrefour_cic_reference_vzduchotechnika_upravene

H-TOP – klimatizačná jednotka rady Rooftop

Charakteristika produktu:

Kompaktné nástrešné klimatizačné jednotky HTop sú určené pre dopravu a úpravu vzduchu vo vetracích, vykurovacích a klimatizačných zariadeniach vo vonkajšom prostredí bez nebezpečenstva výbuchu. Môžu byť umiestnené v normálnom prostredí s teplotou okolia -30 ° C + 40 ° C.

Popis:

Nástrešné klimatizačná jednotka (Rooftop) radu HTop je špeciálne navrhnutá pre vetranie a klimatizáciu obchodných centier, kinosál, kancelárskych budov, továrenských hál, skladových priestorov aj. Jednotka obsahuje integrovaný kompresorový okruh plnený ekologickým chladivom R410A. Vyrába sa vo variante iba chladenie, alebo vo variante tepelnej čerpadlo, umožňujúce prepínať medzi kúrením či chladením. Pre ohrev vzduchu možno variantne použiť už spomínané tepelné čerpadlo, kondenzačný kotol na zemný plyn alebo propán či vodné ohrievač. Jednotka je dodávaná s plne autonómnym systémom merania a regulácie (MaR) s webovým rozhraním. Na zvláštne prianie je možná dodávka bez systému MaR.

 

Veľkosť: HT90

Menovitý objemový prietok vzduchu V: 15 000 m3/h

 

Konštrukcia:

Jednotka je usadená na samonosnom ráme z oceľových pozinkovaných profilov. Obsahuje časť vzduchotechnickú a časť kondenzátorovou. Vzduchotechnické časť zabezpečuje zmiešavanie, filtráciu, ohrev a chladenie vzduchu. Steny tvorí 50mm silný sendvičový panel s unikátnou bezrámovou konštrukciou so zníženými tepelnými mostíkmi. Vonkajšia stena je lakovaná, vnútorná pozinkovaná. Izolačná výplň je tvorená minerálnou vlnou. Vzduchotechnické časť je osadená účinným ventilátorom s voľným obežným kolesom, riadeným frekvenčným meničom, umožňujúci presné nastavenie požadovaného pracovného bodu. Výdych privádzaného vzduchu je do priestoru pod jednotkou, rovnako tak aj sanie odvádzaného vzduch. Vývody vonkajšieho a odpadového vzduchu po stranách jednotky a sú opatrené protidažďovým nástavcami. Kondenzátorová časť obsahuje všetky prvky okruhu tepelného čerpadla, hermetické špirálové kompresory, vzduchové kondenzátory a ich axiálne ventilátory a elektrorozvádzač so silovými prvkami a systémom merania a regulácie (MaR).

Výhody jednotky:

malý obostavaný priestor a energetické zisky pri odvlhčovanie pomocou tepelného čerpadla
standartdní prevedenie obsahuje nezávislý systém merania a regulácie

Kontakt

C.I.C. JAN HŘEBEC s.r.o.
Na Zlaté stezce 1075
Tel.: +420 326 531 311
263 01 Dobříš

Back to Top
Enter your Infotext or Widgets here...