H/HL Bazénové jednotky

H/HL – BAZÉNOVÉ ODVLHČOVACIE JEDNOTKY

Charakteristika produktu

Vzduchotechnické a klimatizačné jednotky rady H/HL bazénové sú kompaktné alebo zostavné jednotky štvorcového/obdĺžnikového prierezu určené pre odvlhčovanie a úpravu vzduchu v normálnom prostredí s teplotou okolia -15°C až + 40°C, v rozsahu prietoku vzduchu 2.000 – 8.000 m3/h.

Popis:

Vzduchotechnické a klimatizačné jednotky rady H/HL bazénové sú kompaktné alebo zostavné jednotky štvorcového/obdĺžnikového prierezu určené pre centrálnu distribúciu, úpravu a odvlhčovanie vzduchu tj. filtráciu, ohrev, spätné získavanie tepla – rekuperáciu, a odvlhčovanie v krytých verejných, školských, hotelových a rodinných bazénoch, kúpeľoch a v iných priestoroch s vysokou vzdušnou vľhkosťou.

Konštrukcia:

Komory sú zostavené z rohových uzavretých AL profilov s plochami na tesnenie obvodových panelov. Profily sú spojené AL rohovníkmi. Spojenie je prevedené nalisovaním a zaistené nitovaním. Pevné panely sú pripevnené nitovaním z vnútra, servisné panely sú pritlačené upínkami alebo priskrutkované z vonkajšej strany komory. Otvory pre pravidelnú obsluhu sú vybavené dverami. Panel je zostavený z dvoch vaničiek z oceľového lakovaného plechu, po obvode znitovaných jednostrannými nitmi. Vo vnútri panelu je izolačná výplň z materiálu Orsil s objemovou hmotnosťou 100 kg/m3, stupeň horľavosti B. Hrúbka panelu je 25mm. Index zvukovej nepriezvučnosti panelu je R = 41 dB, súčiniteľ prestupu tepla k = 1,55 Wm-2K-1. Spoje sú utesnené polyuretánom.Vane pre kondenzát u odvlhčovacej časti sú vyrobené z polypropylénu. Dvere sú vytvorené z upravených panelov a sú vybavené pántami a uzávermi. Ventilátor s elektromotorom je uložený na společnom ráme zo špeciálnych AL profilov. Od konštrukcie komory je odpružený pryžovými silentblokmi. Sacie a výtlačné otvory jednotky sú vybavené pružnou vložkou pre pripojenie na potrubie.Chladiaci okruh tepelného čerpadla je hermeticky uzatvorený, pracuje s náplňou ekologického chladiva R407C. V jednotke s tepelným čerpadlom je použitý veľmi tichý hermetický špirálový kompresor Copeland – Scroll. Elektrorozvádzač s riadiacou jednotkou je neoddeliteľnou súčasťou jednotky. Obsahuje mikroprocesorovú reguláciu a silové obvody a je umiestnený na boku jednotky, poprípade na prianie zákazníka je dodaný osobitne pre umiestnenie na stene strojovne.

Základné rozdelenie podľa prevedenia:

• Bazénové klim. jednotky s doskovou rekuperáciou – typ R
• Bazénové klim. jednotky s dvojitou doskovou rekuperáciou – typ RR
• Bazénové klim. jednotky s tepelným čerpadlom – typ T
• Bazénové klim. jednotky s tepelným čerpadlom a doskovou rekuperáciou – typ RT
• Bazénové klim. jednotky s tepelným čerpadlom a dvojitou doskovou rekuperáciou – typ RRT

Kontakt

C.I.C. JAN HŘEBEC s.r.o.
Na Zlaté stezce 1075
Tel.: +420 326 531 311
263 01 Dobříš

Back to Top
Enter your Infotext or Widgets here...